Aktualności

Ostrów: Czy OZC wyprzedaje swój majątek?

Czy Ostrowski Zakład Ciepłowniczy zamierza pozbyć się swojego majątku znajdującego się poza Ostrowem m.in. zakładu w Skwierzynie? Radny Andrzej Kornaszewski twierdzi, że otrzymuje na ten temat sprzeczne informacje.

Powiat Ostrowski: Marian Dolata z Tarchał Wielkopolskim Rolnikiem Roku

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników XIV edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2014. Podczas spotkania Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył laureatom konkursu nagrody, statuetki Siewcy i dyplomy.

Ostrów: Stypendia dla młodych kolejarzy

Trzysta złotych miesięcznie w formie stypendium naukowego otrzymywać będą najlepsi uczniowie klasy kolejarskiej z Zespołu Szkół Budowlano Energetycznych w Ostrowie. Stosowne dokumenty dostali uczniowie drugiego rocznika tego reaktywowanego kierunku.

Ostrów: Poznawali kraje anglojęzyczne

W Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie odbył się XIII Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych.

Ostrów: Okradał swojego pracodawcę

Policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie zatrzymali mężczyznę, który okradał swojego pracodawcę. Mężczyzna skradł trzy sztuki barier energochłonnych, których wartość pokrzywdzony oszacował na prawie 700 złotych. Skradzione mienie policjanci odzyskali, zabezpieczając bariery na terenie jednego z punktów skupu złomu.

Ostrów: Kto do rady za Krysztofiaka?

Już w najbliższą niedzielę, 29 marca, odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Ostrowa w okręgu wyborczym nr 11. O mandat ubiega się czterech kandydatów: Joanna Sieradzka, Marian Kocik, Dariusz Grzybkowski i Elżbieta Grochowska.

Kalisz: Spór o „ekologiczną bombę”

W trakcie VIII sesji RADY Miejskiej, radni jednogłośnie przyjęli wszystkie merytoryczne uchwały, w tym zmianę budżetu na bieżący rok. Ta zmiana była spowodowana, m.in., współfinansowaniem z miejskiej kasy, zakupu ciężkiego wozu bojowego dla Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Ostrów: Żąda od prezydent przeprosin i 40 tysięcy zadośćuczynienia

Były prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego Krzysztof Stagraczyński domaga się od prezydent Beaty Klimek publicznych przeprosin na najbliższej sesji Rady Miejskiej oraz wypłaty 40 tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia za naruszenie jego czci.

GAZETA ONLINE

Reklama

Reklama

Reklama

Fotorelacje

Ostrów: Czy OZC wyprzedaje swój majątek?

Czy Ostrowski Zakład Ciepłowniczy zamierza pozbyć się swojego majątku znajdującego się poza Ostrowem m.in. zakładu w Skwierzynie? Radny Andrzej Kornaszewski twierdzi, że otrzymuje na ten temat sprzeczne informacje.…

Powiat Ostrowski: Marian Dolata z Tarchał Wielkopolskim Rolnikiem Roku

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników XIV edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2014. Podczas spotkania Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył laureatom konkursu nagrody, statuetki Siewcy i dyplomy.…

Kalisz: Spór o „ekologiczną bombę”

W trakcie VIII sesji RADY Miejskiej, radni jednogłośnie przyjęli wszystkie merytoryczne uchwały, w tym zmianę budżetu na bieżący rok. Ta zmiana była spowodowana, m.in., współfinansowaniem z miejskiej kasy, zakupu ciężkiego wozu bojowego dla Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.…

Powiat Kaliski: Przedsiębiorcze panie nagrodzone

Karina Krymarys Sekretarz Powiatu Kaliskiego i dwie właścicielki firm: Dorota Stempień i Aleksandra Wawrzyniak to przedsiębiorcze kobiety, które otrzymały Odznakę Honorową za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki RP.…

Aglomeracja: DriftDay w najbliższą sobotę

W najbliższą sobotę, 28 marca, w Kaliszu, odbędzie się impreza pod nazwą DriftDay.…

Felietony

Felieton: Rekolekcje w podróży (Karolina Maćkowiak)

To były piękne, niezwykłe rekolekcje. Trzy w dni w Rzymie. Cudowne towarzystwo, piękna pogoda.…

Felieton: Rezerwat ochronny (Karolina Maćkowiak)

„Irytujecie mnie gówniarze!” – krzyczała do swoich uczniów nauczycielka ze szkoły „Polska Niezapominajka” i zaklejała…

Felieton: Polecam umiar (Karolina Maćkowiak)

Będę narzekać, bo to był tydzień pod znakiem lekarza, ale to portier zrobił karierę……

Felieton: Strajkujmy wszyscy (Karolina Maćkowiak)

Strajkują górnicy, rolnicy za chwilę nauczyciele. Wiedzą dobrze, że to rok wyborczy i jeśli nie…

Reklama

Archiwum