Kalisz: Kaliskie Juwenalia 2015

Kategoria:: Aktualności,Fotorelacje,Kalisz |

22 maja, około godziny 10:00 przeszedł ulicami Kalisza tradycyjny korowód studencki. Marsz przebranych i barwnych studentów zakończył się na Rynku Głównym, gdzie z rąk prezydenta Grzegorza Sapińskiego żacy przejęli klucze do miasta.


- Macie klucz do miasta. Otwórzcie szeroko drzwi do Waszego Kalisza. Wypełnijcie go radością i zabawą. Niech pozytywne uczucia, dzięki Wam, ogarną mieszkańców i całe miasto. Mocno trzymajcie ster miasta – powiedział prezydent Sapiński.- Dzisiaj jest Wasze święto, dlatego nie myślcie już o nauce. To czas na zabawę, która jest potrzebna na równi z pracą i kształceniem. Od teraz, przez dwa dni Waszego święta obowiązuje zasada, którą Wam polecam. Jeżeli chcecie pochłaniać wiedzę, musicie posmakować wypoczynku i zabawy. To jest właśnie ten czas. Tu i teraz- powiedział prezydent Sapiński. W ramach juwenaliów odbyły się liczne imprezy, w tym: rozgrywki sportowe, bitwa kapel i inne koncerty czy parada samochodów zabytkowych. Dla mieszkańców miasta i uczestników, biletami wstępu na koncerty plenerowe była żywność długoterminowa, którą organizatorzy przekażą do wybranej przez siebie placówki wspomagającej ubogie rodziny.
NOW Fot. Elżbieta Zmarzła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>