Kalisz: XXIII Pielgrzymka Robotników do św. Józefa

Kategoria:: Aktualności,Fotorelacje,Kalisz |

XXIII Pielgrzymce Robotników do św. Józefa w Kaliszu towarzyszyła IX Pielgrzymka Pracodawców i Przedsiębiorców. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Św. Józefie wspieraj robotników w ich twardym, codziennym bycie”.


- Szczególnie będziemy się modlić o godna prłacę dla pracowników. By polski robotnik i pracownik nie był wykorzystywany zarówno przez zachodnie korporacje jak i rodzimych przedsiębiorców – powiedział Jan Mosiński, przewodniczący Zarządy Regionu NSZZ „Solidarność”, pytany o najważniejsze intencje.
W tym roku przedstawiciele robotników w uroczystej procesji wnieśli do Bazyliki ampułkę z krwią błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. We mszy św. w intencji związkowców i Ojczyzny, której przewodził ks. bp Edward Janiak uczestniczyli m.in.: związkowcy z regionów z całej Polski z Bogdanem Bisiem, z-cą przewodniczącego KK, parlamentarzyści, władze Kalisza z prezydentem Grzegorzem Sapińskim i przewodniczącym Rady Miejskiej, Andrzejem Plichtą. Byli też duchowi opiekunowie zarówno związkowców jak i pracodawców.
– Etos Solidarności nigdy się nie starzeje. Jest to idea tak piękna i tak łącząca ludzi. Choć ludzie się zmieniają i czas wymazuje z pamięci wiele faktów, to jednak zwłaszcza my starsi pamiętamy i wiemy, jak bardzo jesteśmy wdzięczni tej Solidarności, która przyniosła nam wolność – mówił ks. bp Edward Janiak, Biskup Kaliski. Okolicznościową homilię, w której nawiązał do osoby św. Józefa, wygłosił ks. bp Łukasz Buzun, Biskup Pomocniczy Diecezji Kaliskiej. Przed zakończeniem nabożeństwa, biskupi z delegacją przywódców związkowych i liderami duszpasterstwa pracodawców przeszli pod cudowny obraz św. Józefa, gdzie dokonano powierzenia opiece świętego obydwy środowisk. Po Eucharystii delegacje przemaszerowały pod pomnik św. Jana Pawła II. Tam złożyli kwiaty i tradycyjnie połamano się chlebem.
NOW Fot. Wacław Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>