Kalisz: Korwin- Mikke nad Prosną

Kategoria:: Aktualności,Fotorelacje,Kalisz |

Po drodze z Sieradza do Turka, 13 kwietnia z kaliskimi dziennikarzami, spotkał się kandydat prawicy na urząd Prezydenta RP, Janusz Korwin – Mikke. Do Kalisza przyleciał helikopterem, który wylądował na łące tuż obok kaliskiego Aquaparku.

Podczas rozmowy z przedstawicielami lokalnych mediów Janusz Korwin-Mikke nawiązał do wydarzeń na Ukrainie. Kandydat apeluje, żeby Polska nie pomagała sąsiadom. Jego zdaniem powinna ogłosić neutralność i on, jako prezydent będzie dążył do takiego stanu.
- Polska jest jedynym państwem, które umożliwia Amerykanom dostęp do Ukrainy. Jako prezydent będę starał się doprowadzić do neutralności Polski w tym konflikcie – zapowiada Janusz Korwin-Mikke, kandydat partii KORWiN na urząd Prezydenta RP. Jego zdaniem, nasz kraj wykazuje postawę „pachołka” USA i niepotrzebnie miesza się spór Ukrainy z Rosją. Amerykanów, do Ukrainy mogą dopuścić tylko Polacy.
- Bo Białoruś nie dopuści, Węgry nie dopuszczą, Słowacja nie dopuści, Rumunia nie dopuści – dodaje Korwin – Mikke. – My żadnych sporów z Rosją nie mamy, chyba, że sami je wywołujemy, przykładem jest embargo i w każdej chwili możemy się z tego wycofać. Mam nadzieję z wzajemnością. Zwrócił uwagę dziennikarzom, że Rosja żądań terytorialnych, pod adresem Polski nie zgłasza, w przeciwieństwie do niektórych środowisk ukraińskich, których roszczenia sięgają Przemyśla.
- Polska w tej chwili jest zagrożeniem dla pokoju światowego. Jako prezydent będę starał się doprowadzić do neutralności naszego kraju w tym konflikcie – mówił Korwin-Mikke. Zdaniem kandydata ta neutralność miałaby polegać na tym, że Polska nie będzie m.in. nakładała kolejnych sankcji na Rosję i nie będzie wysyłała broni na Ukrainę. Kandydat uważa, że to Ameryka obawia się potęgi Rosji i Chin, które za kilka lat będą potężniejsze od USA.
- Amerykanie chcą utrzymać swoją hegemonię. W tej chwili mając świadomość, że są zadłużeni na 14 miliardów dolarów chcą wojny, żeby zniszczyć Rosję i Chiny, dopóki mają nad nimi ogromną przewagę – mówił Janusz Korwin – Mikke. – Nie ukrywam, że głosowanie na pana Dudę i pana Komorowskiego znacznie zwiększa szanse na trzecią wojnę. – podkreśla kandydat na urząd prezydenta. Kandydat powrócił do Kalisza, by o godzinie 19:00 spotkać się z kaliszanami w Hotelu Calisia przy ul. Nowy Świat
- Liczę na ludzi mądrych. Widzę, że wielu ulega mediom reżimowym, ale są ludzie, którzy sięgają po inne źródła informacji – powiedział J. Korwin-Mikke, odpowiadając na pytanie o swój elektorat.
NOW Fot. Wacław Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>