Stawiszyn: Śniadanie środowisk wiejskich

Kategoria:: Aktualności,Fotorelacje,Powiat Kaliski |

29 marca, w hali sportowej Zespołu Szkól w Stawiszynie odbyło się 7 Śniadanie Wielkanocne Środowisk Wiejskich, tym razem z terenu powiatu kaliskiego.

Organizatorem, tej przedświątecznej imprezy integracyjnej była Wielkopolska Izba Rolnicza wraz z burmistrzem Stawiszyna, wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego i Radą Powiatową WIR w Kaliszu. W spotkaniu uczestniczyli tez goście z sąsiedztwa. Na halki zebrali się licznie samorządowcy, panie z Kół Gospodyń Wiejskich, strażacy i społecznicy. Przed imprezą około 40 pań przygotowywało pyszne serniki, których kosztowali goście uczestniczący w śniadaniu.
- Jest mi niezmiernie miło gościć państwa w Stawiszynie, najmniejszym mieście w Polsce – mówiła Justyna Urbaniak, burmistrz Stawiszyna, witając gości.
- Witamy, po raz 7., na Wielkopolskim Śniadaniu Wielkanocnym. Jest to okazja byśmy parę chwil porozmawiali ze sobą, wymienili doświadczenia – powiedział poseł Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej. O oprawę artystyczną zadbali uczniowie z Zespołu Szkól w Stawiszynie i Zbiersku, Zespól „Kalina” z Blizanowa i Kapela Biesiadna ze Zbierska.
NOW Fot. Wacław Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>