AGLOMERACJA: BMW Driftday

Kategoria:: Aglomeracja,Aktualności,Fotorelacje,Kalisz |

Plac Giełdy Kaliskiej, 28 marca, zmienił się w tor wyścigowy. Po raz pierwszy w południowej Wielkopolsce odbył się BMW Driftday. Organizatorzy zadbali, by wszyscy bawili się doskonale. W imprezie wzięło udział ponad 900 osób.

BMW Driftday to pierwsza tego typu impreza zoragnizowana w naszym regionie.

To jest pierwsza impreza w serii Drift Open, mam nadzieję, że nie ostatnia. Chcieliśmy zorganizować pierwszą taką imprezę w naszej okolicy, gdzie osoby z zewnątrz będą mogły spróbować swoich sił w drifcie. To jest główny cel imprezy, ściągnąć ludzi z ulicy na tor wyścigowy – mówi Piotr Konczyński, prezes BMW Club Kalisz.

Na specjalnie przygotowanym placu zebrało się ponad 200 samochodów nie licząc aut specjalnie przygotowanych do driftu, których przybyło około 20. – Problem jest w tym, że w Polsce nie ma gdzie trenować,gdyż zamiast budować tory, to są one zamykane. Nie mamy miejsc do trenowania i czasami musi wspomagać się ulicami tak zwanymi „nielegalami” – mówił Tobiasz Puścian, jeden z drifterów.

Na placu swoje umiejętności przedstawiali drifterzy, z którymi mogli również odpłatnie przejechać się fani zebrani na torze.

– Jestem bardzo zadowolony, że coś takiego zostało zorganizowane tu w Kaliszu. Jak widać zainteresowanie jest bardzo duże, przyjechało dużo dobrych zawodników, ale również jest bardzo dużo zwykłych ludzi. Chciałbym, żeby takich imprez było jak najwięcej wtedy mamy możliwość pojeżdżenia w bezpieczny sposób – dodał kierowca. – Chcemy zorganizować całą serie imprez, to była taka impreza w stylu próby generalnej, liczymy na to, że nasza impreza zostanie zauważona i pozwoli na zorganizowanie kolejnego przedsięwzięcia na większą skale – dodał Piotr Konczyński.

Patronem medialnym wydarzenia był tygodnik „Nasz Rynek”.

BRO
[nggallery id=827]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>