Kalisz: VIII Targi Edukacyjne

Kategoria:: Aktualności,Fotorelacje,Kalisz,Powiat Kaliski |

20 marca, w hali Arena odbyły się VIII Kaliskie Targi Edukacyjne. Impreza przyciągnęła do Hali tłumy młodzieży nie tylko z Kalisza, ale i z okolicznych miejscowości.


Na targach, w 20 stoiskach, swoją ofertę prezentowały szkoły ponadgimnazjalne z Kalisza i tereny Powiatu Kaliskiego oraz inne placówki, w tym szkoły wyższe.
- Prezentujemy bogatą ofertę, nie tylko placówek zaliczanych tradycyjnie do sektora edukacji – zachwalał Mariusz Witczak, naczelnik Wydziału Edukacji w kaliskim Urzędzie Miejskim. Oficjalnie imprezę otworzył prezydent Grzegorz Sapiński.
- Cieszę się niezmiernie, że jest wśród was taki pęd do wiedzy. Chciałbym do was zaapelować, żebyście w trakcie nauki realizowali swoje pasje, ale i nie zapominali o tym, by wykształcenie umożliwiło podjęcie pracy. Pamiętajcie, że w Kaliszu w najbliższych latach powstanie kilkaset miejsc pracy w branży lotniczej. Więc jeśli ktokolwiek z was interesuje się naukami ścisłymi i techniką, to szlifujcie tę wiedzę. Bo przyszłość naszego miasta, to profesjonaliści w przemyśle – mówił do przybyłych do Areny prezydent Grzegorz Sapiński. Oprócz rozmów na stoiskach z nauczycielami i starszymi kolegami, uczestnicy targów mogli zobaczyć, na scenie, prezentacje dorobku z zajęć nie związanych bezpośrednio ze zdobywaniem wiedzy.
NOW Fot. Wacław Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>